O mně

   Jmenuji se Jana Fialová a tvořím potisky na látky. Začínala jsem malbou na hedvábí a protože jsem z hedvábí chtěla rovnou i šít, pořídila jsem si před šesti lety svůj první šicí stroj, který mám doteď. Hedvábí byla první věc, kterou jsem na stroji šila. Zjistila jsem, že jednoduché to opravdu není , tak jsem sáhla po jiném materiálu a to byl úplet. To taky nebylo jednoduché, ale jak jsem si koupila overlock, šlo to jak po másle. A tak jsem šila různé věci pro sebe a pro syna. Ale chyběla mi ta část tvorby, kdy na látku namaluji svůj obrázek. 
 
   Malovat na úplet nebo plátno barvami se mi moc nelíbilo, tak jsem hledala jiné možnosti a objevila jsem digitální tisk. Začala jsem se sama vzdělávat ve tvorbě počítačové grafiky a uplynulé tři roky jsem si hrála s obrázky a testovala tisky. A musím říct, že je to prostě pecka! Nový obrázek si vždy kreslím tužkou na papír, tomu se nic nevyrovná. Pak obrázek překreslím do vektorů a zpracuji do vzoru nebo panelu. Jsem vždycky unešená, když mi přijde nový tisk z tiskárny, protože mám pocit, že moje obrázky tak ožívají, dostávají nový účel a přinášejí radost nejen mně, ale taky tomu, kdo z mojí látky něco ušije a to je hlavní.
 
   S některými náměty a focením ukázkových výrobků mi pomáhá moje kamarádka Doubravka, která je mimo jiné skvělá vizážistka, a fotografka Martina. Testerkou kvality a modelkou značky je Doubravčina dcera Emily.
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.